ceturtdiena, 2012. gada 23. februāris

Kalifornija. Sākums. Gatavojamies ceļam

Sākums

Tas sākās jau pirms gada. Jā, apmēram pirms gada tieši februārī vai varbūt martā. Bija daudz kur braukts un ceļots, un domas sāka raisīties kaut kam tālākam uz drosmīgākam par Kanāriju salām un Ēģipti. Sāku apsvērt dažādus tālākus galamērķus - Taizemi, Āfriku. Nu, tā tīri teorētiski, no sērijas "Kā būtu, ja būtu".  Tad tviterī kā dzelksnis iedzēla @striped_lv paziņojums par Niagāras ūdenskritumu kā brauciena ceļa mērķi. Ahhh!!! Kā man sagribējās kaut kur tik pat tālu un skaisti! Un tieši uz Ameriku. Jā, kāpēc gan ne?! Amerika man noteikti patiktu labāk, nekā Austrumi, to nojaušu, zinot nelielo pieredzi dažās austrumu zemēs. Un tomēr likās tik nereāli - nu kā tad es - tāda maziņa un viena! Kā es tā braukšu tik tālu?! To jau tikai lielākie, drosmīgākie, grupās vai pie radiem... Bet doma bija iesēta un sāka dzīvot savu mazo dīgsta dzīvīti smadzenēs.

Tad kādā sarunā mans uzticamais pavadonis un un acuraugs Jēkabs, kurš ļoti mīl kino un par visu visvairāk mīl skatīties filmas un multenes (nu, vēl arī taisīt lego) iejautājās: "Mam, bet kur taisa filmas? Vai mēs nevarētu aizbraukt turp paskatīties, kā taisa kino?" Holivuda! Tas bija kā eļļa ugunī. Liesmu flammes aizgāja pa smadzenēm, uztvērēji tika noregulēti uz iespēju meklēšanu pasaules telpā, un budžeta plānošana un plāna realizēšana pavērsta konkrētā mērķa virzienā. Tika izgrauztas vairākas  grāmateles un interneta resursi par iespējamiem virzieniem. Nolikti daži punkti, kurus gribētos/vajadzētos apmeklēt, ja nu tāda iespēja rastos. Tika pārlikti visi potenciāli gadalaiki tuvāko 2 gadu laikā, kad šāds brauciens teorētiski varētu notikt. Vēlmju saraksts apvienoja visdažādākos ASV nostūrus, sākot ar Holivudu un beidzot ar Maiami, no Yellowstones Nacionālā parka līdz jau pieminētajam Niagāras ūdenskritumam.
Un tad beidzot nāca ziņa no celakaja.lv, ka ir pieejamas "īpašās cenas" maršrutam uz Amerikas rietumkrastu vienā no potenciāli piemērotākajiem brīžiem - 2012. gada martā. Ar biļešu galamērķi - Losandželosu un Sanfrancisko - tika ierobežots vēlmju saraksts, taču pieejamie datumi atļāva zināmu brīvību ceļojuma plānošanā, kas tagad tikai pa īstam sākās.

Taču arī tas bija gana ilgs un mokošs process. Drīz vien kļuva skaidrs, ka, lai apmeklētu visas iecerētās vietas, ar 15 dienām būs krietni par maz. Savukārt iespēja atcelt kādu no punktiem līdzinājās izvēlei "kuru pirkstu lai cērt".

Silvija

Jāatzīst, man Amerikā nedzīvo ne radi, ne draugi. Tāpat arī nav īsti, kam pajautāt padomu par tām miljons lietām, kas ir neskaidras, sākot ar "kādu telefonu lietot", "vai ūdens būs silts", un "kā būtu aizbraukt uz vietu x".

Un atkal liktenis nāca palīgā, paklājot paladziņu noderīgu kontaktu formā. Gandrīz fantastiskā kārtā Latvijas laukos ieguvu "tiešo vadu" uz vienu no vietām, kas jau bija manā apmeklējumu sarakstā -  Sequoia Nacionālo parku. Tas ir sekvoju mežu masīvs Sierra Nevada kalnos, kur aug arī pasaulē lielākais (pēc apjoma) koks Ģenerālis Šermans  - 83 m augsta un 7,7 resna sekvoja.


Silvija bija atbraukusi uz Latviju, lai parūpētos par savu tanti Dzirdu. Viena pati svešā zemē un svešā valodā, viņa cīnījās par tantes labklājību, kārtoja slimnīcu formalitātes, dzīvokļa jautājumus, un tā tālāk. Ha! Kas vienam nepaceļams sīzifa darbs, tas otram "divus p.. ap...". Grābu Silviju aiz svārku stērbeles, iebaroju ar latviešu ēdieniem, iepinu savos tīklos, iemainīju savas prasmes un spējas operēt Latvijā, lai savāktu pēc iespējas vairāk informācijas par zemi, uz kuru biju sataisījusies doties. Par apbrīnojamu laimi un veiksmi, no visiem Amerikas cilvēkiem tieši Silvija izrādījās tāds cilvēks, kura viedoklim es varētu uzticēties - reindžere, zinātniece, dabas pētniece, kas vasaras pavada ar mugursomu kalnos, prom no cilvēkiem; kam patīk ceļojumi, kas saprot to, kas arī man mīļš, vienlaikus spējot uzrādīt lietas, kas man kā svešiniecei jāņem vērā. Tā nu šīs pazīšanās un sarunu ietekmē es biju spējīga atšķirot svarīgos maršruta punktus no nesvarīgajiem, salikt braucienu "pa plauktiņiem", un veikt arī pārējos ar ceļojuma plānošanu saistītos lēmumus. Un no visiem galamērķiem visvairāk es tagad gaidu tieši braucienu uz Sekvoju parku. Jo tur man tagad ir draugs un domu biedrs.

Gatavi


Kopumā visa ceļojuma plānošana ir aizņēmusi noteikti ne mazāk kā vienu pilnu darba nedēļu. Varbūt pat  vairāk. Plus grāmatiņu lasīšana un interneta browsēšana. Vēl atlikuši pāris sagatavošanās darbiņi, taču lielums ir padarīts. Maršruts 2000 km garumā sastādīts, viesnīcu rezervācijas 17 naktīm apstiprinātas, transfēru saraksti, apmeklējamo objektu biļetes, auto nomas papīri, apdrošināšana, utml. ir sakārtoti mapītē un gaida startu. Pases ar pirkstu nospiedumiem un svītru kodiem izgatavotas. GPX faili ar 10 000 slēpņiem, kas būs pieejami pa maršrutu, pasūtīti un gatavi ielādēšanai Garminā. Rezerves naudas kartes no dažādām bankām gadījumam, ja kāda no tām nedarbojas, pasūtītas un izgatavotas. Arī darba dzīve ir sakārtota tā, lai varētu iztikt bez manas tiešas līdzdalības šīs 18 dienas. Tagad atliek tikai sagaidīt to dienu, kad sāksies mūsu lielais ceļojums uz Ameriku.

3 komentāri:

 1. Agdieus, ku forši! Un jau otrdien! Kā es Tevi saprotu!... ;)
  Lai jums veicas un viss izdodas vēl labāk kā iecerēts! :)

  AtbildētDzēst
 2. ēēē, nu kad tad būs ceļojuma apraksti un bildes?

  AtbildētDzēst
 3. Lai gan šo un to no paša ceļojuma stāstiem esmu dzirdējusi jau klātienē, ĻOTI gaidu turpinājumu!

  AtbildētDzēst